GuruAnimale.com

Ako sovietsky polárny bádateľ sám vykonáva operácie - som zavrhol svoj apendix

Kedysi chirurga Leonid Rogozov.

Slúžil v armáde, vyštudoval Leningrad lekársky inštitút, a v roku 1960 odišiel do Antarktídy ako lekár 6. sovietskej antarktickej expedíciu.

Bolo to tam, v Antarktíde, o šesť mesiacov neskôr, došlo k udalosti, ktorá má urobil meno Rogozova známy po celom svete.

Tento lekár sám mal slepého čreva chirurgia - odstránené moje slepé črevo.


Toto je prvá takáto operácia vo svetových dejinách

nečakaný útok

18.február 1961 v Schirmacher Oasis bol otvorený nový sovietsky antarktickou stanicu Novolazarevskaya. Medzi účastníkmi bola prvá zima a doktor Leonid Rogozov.

Ale v apríli 1961 sa stal vážne chorý. Spočiatku sa cítil slabý a unavený, a potom - ostrá bolesť, sa naleje do pravej strane brucha.

"Vzhľadom k tomu, že bol chirurg, nebolo ťažké diagnostikovať zápal slepého čreva u - hovorí, že jeho syn Vladislav. - Bola to operácia, ktorú robil predtým mnohokrát, a po celom svete tento druh chirurgického zákroku už dlho samozrejmosťou. Ale bol ďaleko od civilizácie, uprostred polárnej púšť",

Do konca apríla vyšlo najavo, že pomoc nikde čakať. Cesta zo ZSSR do Antarktídy trvalo 36 dní na mori, a rokov nebolo možné kvôli silným vetrom.

"Ocitol sa v situácii, keď voľby medzi životom a smrťou, - hovorí Vladislav. - Bol to nikde čakať na pomoc. A mohol urobiť pokus prevádzkovať sama",

Voľba nebola ľahká. Rogozov vedel, že slepé črevo môže prasknúť počas chirurgického zákroku a peritonitídy zabiť ho. Ale jeho stav zhoršil, bolesť intenzívnejšie.

"Musel otvoriť jeho brušnej dutiny, a potom vytiahnuť čreva. Nevedel, či je možné, aby tak urobili v zásade", - hovorí Vladislav.

Vedenie polárnej stanici musel požiadať o povolenie na vykonávanie operácií v Moskve - ak je pokus Rogozova nebol úspešný sovietsky antarktického programu by boli zahalené notoricky známe.
unikátna operácia

Rogozov rozhodol: lepšie pracovať než čakať na jeho vlastnú smrť z peritonitídy.

"Nespal som, že včera v noci. Bolí to diabolsky. - Rogozov napísal vo svojom denníku. - Je takmer nemožné ... ale nemôžem jednoducho vzdať a dať vo ..."

Lekár vyvinula podrobný plán operácií. Dvaja asistenti, jeho kolega-prieskumníci by mali aplikovať nástroje pre priame svetlo z lampy a udržať zrkadlo.

"Bol veľmi starostlivo myslel na všetko, dokonca pokyn im, čo robiť v prípade, že stratí vedomie - ako výstrel adrenalínu a resuscitácia"- hovorí Leonid syn.

Na celkovej anestézii to je, samozrejme, som nešiel. Dr. Rogozov by sa mohli týkať lokálnej anestézii, aby brušné rez, ale ďalšie operácie sa bude konať "profit"K hlave chirurga zostal číry.



"Moje úbohé asistenti! Na poslednú chvíľu som sa na ne pozeral, stáli v bielom rúchu a boli sami belšie než biele. Bol som tiež strach. Ale potom som si vzal ihlu Novocaine a natočil svoj prvý injekciu. Nejako som sa automaticky prepne do prevádzkového režimu, a od tej chvíle som nemal nič iné všimnúť"- neskôr napísal Leonid Rogozov.

Rogozov pracoval hmatom, bez rukavíc. Dosiahnutie dodatok, je zrejmé, že tento proces môže kedykoľvek prasknúť.

Operácia trvala takmer dve hodiny v noci z 30. apríla na 1. mája 1961.

Rogozov späť za dva týždne.
Rogozov a Gagarin

Na zotavenie z chirurgického zákroku trvalo dva týždne Leonid Rogozova

Tento príbeh bol nebyť tak ľahké dokončiť. Zhoršil o meteorologickej stanice, obrovské množstvo ľadu v mori znamená, že loď, ktorá mala trvať účastníkmi expedície v apríli 1962, nebudú môcť dostať k nim a oni budú musieť stráviť ďalší rok na stanici.

Ale k úľave všetkých polar im letel lietadla. "Boli evakuovaní lietadlá s jedným motorom. Jeden z nich spadol do mora", - hovorí Vladislav.

Jeho otec Leonid Rogozov vrátil do hlavného hrdinu Sovietskeho zväzu, jeho meno sa stalo známe po celom svete.

A iba 18 dní pred týmto legendárneho slepého čreva prvého človeka vo vesmíre bol sovietsky kozmonaut Jurij Gagarin.

"Zrovnáme je, pretože oni boli obaja 27 rokov, a to ako z nich v práci rodín a obaja sme urobili niečo, čo predtým neexistovalo v dejinách ľudstva"- hovorí Leonid Rogozova syn.

V roku 1961 bol Rogozov chirurg vyznamenaná Rádom červenej zástavy práce.

Prevádzka Leonid Rogozova inšpirovaný Vladimir Vysockij, v roku 1963, napísal pieseň, v ktorej najmä sú slová:

Aj keď ste vo vani s dlaždice

Umývanie, namočiť, v teple -

Je vonku v zime sa skalpelom

Tam vyrezáva dodatok.

Viac Doctor nikdy nebola na severe. Sa zapísal do vysokej škole, obhájil tézu, pôsobil ako chirurg v rôznych nemocniciach Leningradu, 14 rokov stál na čele oddelení chirurgie limfoabdominalnogo Tuberkulóza Research Institute fiziopulmonologii.

Dr Leonid Rogozov zomrel v roku 2000.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
12. Apríla - medzinárodný deň kozmonautiky12. Apríla - medzinárodný deň kozmonautiky
V Iráne objavili najstaršie pozostatky kaspického koneV Iráne objavili najstaršie pozostatky kaspického kone
Bezdomovci mačka sa postaral o slepého BCPPBezdomovci mačka sa postaral o slepého BCPP
Pes páperie a americký prezident John F. KennedyPes páperie a americký prezident John F. Kennedy
Mačacie chirurgia náklady svojich majiteľov na 20 tisíc dolárovMačacie chirurgia náklady svojich majiteľov na 20 tisíc dolárov
Dedič klanu Rockefeller zjedli kanibaliDedič klanu Rockefeller zjedli kanibali
Veterinári prvý na svete vykonala operáciu chrbtice medveďmiVeterinári prvý na svete vykonala operáciu chrbtice medveďmi
Ruskí polárnici otvoril subglacial jazero Vostok v AntarktídeRuskí polárnici otvoril subglacial jazero Vostok v Antarktíde
20 Zaujímavé fakty o Antarktíde20 Zaujímavé fakty o Antarktíde
Anjelský halo pomôže ochrániť slepé psovAnjelský halo pomôže ochrániť slepé psov
» » Ako sovietsky polárny bádateľ sám vykonáva operácie - som zavrhol svoj apendix