GuruAnimale.com

Ako vyrobiť dubových sudoch

Drevené sudy vznikol v starovekom Grécku, ale samotný príbeh bubny začal oveľa skôr. Avšak, v tých dávnych dobách, proste vyhĺbené z kmeňov veľkých stromov, a tak veľkosť sudov priamo závislá na veľkosti stromu. Avšak, ako šiel čas a ľudia sa naučili, aby sa sudy, ťahanie jednotlivých dosiek pomocou obruče. Horizonty, aby som tak povedal, rozšírili a príležitosť, aby sa drevené nádoby daného priemeru. Už ste počuli niečo o doshnik? To je tak obrovský sud, ktorý sa zaborí do krajiny a sú určené k kvasu pretlakov. Takže tu štandardné doshnik pojať toľko ako 16 ton kapusty!

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ale nie esencie. Hovorím o tom, že v našich high-tech dobe, a to napriek skutočnosti, že police naukladaných s pokrmy z celej rady moderných materiálov, v reálnom dubových sudoch nestratila svoj význam. Pretože väčšina priamo ovplyvňuje chuť nápojov uložených v nich. A dnešný môj príbeh o tom aj o skutočných strážcovia tradície, ktoré som našiel na juhu Voronežskej oblasti v mestečku Rossosh. Malá podľa moderných štandardov, výrobné komplex "Veles" za takmer 12 rokov vyrábajú sudy na víno a brandy, rovnako ako rôzne sudy, barely pre med a nakladaná zelenina, kvetináče a vaňou, parníky pre kúpele, rôzne dreveného nábytku a mnoho ďalšieho. Ale v prvom rade - to je ešte debnári, takže dnes sa budem snažiť vysvetliť a ukázať všetko, čo som sa dozvedel o tajomstve výrobu sudov remeslá.

Príbeh začal vlani v zime, keď v kŕčoch výberu darček pre otca-narodeniny, som putoval do špecializovanej predajni predáva kúpeľňové doplnky. Našťastie tam boli predané a niekoľko dubových sudoch s mosadznými kohútiky, zatiaľ čo otec v rozľahlej záhrade a každý rok to robí víno svojej vlastnej výroby. Povedal som predajcovia, že tieto kópie sú nielen pre výzdobu interiérov, ale aj v skutočnosti, na dlhodobé skladovanie alkoholických nápojov, a zistil, že sa zistí, že darček. Po predložení in-law on pripustil, že on mal sám dlho premýšľal o kúpe drevenú nádobu, takže dar prišiel vhod.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ale vráťme sa k obchodu. Tam som videl veľkú vedernye samovary a požiadal predajcu, kde kupujete. Veľmi som chcel vidieť, ako to robia. Avšak, mladý muž odpovedal, odradiť ma - absolútne ruský vzhľadu varenie čaju alebo kávy vyrobených v Sýrii !!! "Prežili, sakra!" - povedal som - "Barel je tiež odtiaľ, alebo z Číny?". "Nie" - hovorí, že predávajúci. - "Naše Sudy, Voronezh. Zdá sa, že niekde v Rossosh robiť. " "No, tak podporiť ruský výrobca" - som si myslel, a za jeden mesiac a pol bol v riaditeľne. Zdalo sa, že mladá, nadšenie o svojej práci, Alexander Colgan, kto ma a moja žena Lena osobnú prehliadku dal a povedal o výrobných detailov. Na fotografii niekoľko vzoriek produkty zhromažďujú vo svojej kancelárii.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ale aj strmšie než ten, ktorý som dal otca-in dubový súdok. Poklepaním nie je mosadz a drevo (domáce), a je dodávaný so sadou pohárov s gravírovaním. sud sám o sebe tiež zdobí vzorovaný révy aplikovať pomocou špeciálneho laserového prístroja. Ide o zvláštnu objednávku, alebo ak chcete, individuálny prístup ku každému klientovi. V predchádzajúcom obrázku budete dokonca nájsť produkty s image značky zákazníka.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Dobre, ideme do obchodu.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Avšak, poďme prejsť všetkých fázach výroby sudov etáp. Z polotovaru do hotového výrobku. U vína a koňaku barelov používa, ako som písal vyššie, dub. Niekedy skalnaté južnej dubové druhy, ktoré sú dovezené z Abcházska a Krasnodar územia. Pre výrobu medu sudov sú používané, respektíve lipa. Drevo naukladaných otlezhivat dobu minimálne jedného roka. Je dôležité, že dub bol rezal v zime, v čase, keď je neprúdi miazga. Potom drevo má väčšiu hustotu.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Video: Ako Nemci dubových sudoch - 3 COOPER

Ideme ďalej. A potom z dreva, ktoré bolo doľava o drevoobrábacích strojov robiť hmoždinku. Alebo "klepochki" láskyplne nazýva Alexander. Ide o dosky, ktoré tvoria chrbticu akéhokoľvek suda. Majú pomerne zložitý tvar: v stredu nitovacie užšie a väčší ako na koncoch. Riedenie uprostred uľahčuje ohýbanie sochory v zostave valcovým telesom.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Hmoždinky Rez by mal byť radiálne, alebo v extrémnych prípadoch, poluradialnym aby nedošlo k úniku produktu a v budúcnosti zvýšiť, takzvaný "anjeli share". Tak zavolaj číslo odparenej počas expozície alkoholu. Proces alkoholu spôsobil schopnosť rýchlejšie odparení vody, a odparovanie prebieha cez porézny štruktúre stromu. 2-3% - to je štandard v poradí.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Mimochodom, niektorí výrobcovia bubnov sa zabezpečilo, že nie sú nitovanie hlaveň rezanie a kolesami. Áno, je to naozaj veľmi zastaraný, klasika, tak povediac, ako obrobok, ale cena týchto valčekov musí byť aspoň dvakrát toľko. V opačnom prípade - je to len reklamný trik. Alexander verí, že ruský generál, maximálne štyri hoden výrobcu výrobu sudov produktov.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ale geografia dodávky ROSSOShANSKAJa hlavne to potvrdzuje. Je Kazachstan, Tatarstan, Abcházsku, Moskva, Petrohrad, Rostov na Done, Saratov, a tak ďalej. Nedávno prišiel rozkaz z Komsomoľsk na Amure.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Video: Výroba sudy na víno

Ale späť do procesu. Ako strhujúce ako ďalšie potreby, ktoré majú byť vyschnutá, čo je priamo pri zásob a umiestni sa do pyramídy.

Ako vyrobiť dubových sudoch

V ďalšom kroku sa oddelí kostru. Pre tento účel tzv pracovníci obručami. Z konštantný, sa líšia v tom, že sú vyrobené z farebných kovov a zvarené dohromady, skôr než nity.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Bohužiaľ vidieť tento proces nemohol mňa osobne, ale to je asi takto: obruč pripojené k skrutkové svorky nitovacie tri, rozmiestnených v pravidelných intervaloch. Potom sa medzi nimi v poradí medziproduktu nitovanie vložený, tak tesne, ako je to možné stlačením jedného k druhému. Potom vyberte sponu a čelenka sa tvárou dole, zatiaľ čo doháňa na konci rámu a medián obručou.

Ako vyrobiť dubových sudoch



Za účelom maximalizácie stlačte pevne proti sebe hmoždinky vo vnútri ešte bezodnej barel správal skutočný oheň.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Pre uťahovanie použiť kovovú kábel, ktorý s pomocou brány postupne zvyšovať sila na koncoch valca. Sud na hranici ohýbať aspoň pol hodiny, po ktorých je hlaveň "stojí za to" v stávke pre ďalších dvadsať minút. Intenzívnejšie spaľovanie dreva použitého pre sudy určené pre dozrievanie červených vín, priemerná streľby vhodný pre koňaku barelov a slabá, respektíve pre tých, v ktorých sa naleje biele víno. Horák, ako mi Alexander uistil, nepoužívajú vôbec.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, naneste a najviac staromódny spôsob - streľby s použitím kúskov dubového dreva alebo ovocie. Oni zapáliť, a jemne hodí rám, uistite sa, že drevo je spálené, ale len mierne podkalilas získanie zlatý odtieň.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ďalej, rezané konca hlavne tzv TESDA drážka a vložená dna, ktoré sú tiež vyrobené z dúh dosiek, pevne namontovaný a prifugovannyh k sebe navzájom. Poosle tento barel leštené. Len von, všetko vo vnútri je to, ako sa to stalo po vypálení. Ilustráciu tejto fáze musím, bohužiaľ, nič, tak sme sa presunúť na ďalšie. Tento trvalú inštaláciu obruče.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Sú vyrobené z pozinkovaného plechu s hrúbkou 2 mm a utiahnutý pomocou oceľových nitov. Beriem na vedomie, že nie je vŕtané a vyťukal ručne veľkých priemyselných sudy, určené napríklad pre vinárstvo, nity otvory. Aký je medzi nimi rozdiel? Skutočnosť, že otvory sú získané ostré hrany a obrovský tlak vnútri veľkých barel nity môžu jednoducho odrezať. Hoops tiež s rezervou na všetkých základných rozmerov.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Ďalším krokom v bazálnej dosky je vložený do dreveného suda alebo mosadz batérie. Samozrejme, že to je detail a miesto jej pripojenia je najslabšie miesta úniku barelov. Všetci klienti vinárstvo Alexander odporúča jednoducho riadiť drevenú kotletu a otočiť kohútikom a používať vo fáze spotreby nápojov. Sudy viac než 100 litrov vrtáka odpichového otvoru nie je pomocou nasávacej rúrky nápoja.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Video: Proces prípravy dubových sudoch po koňaku. Krok za krokom. // Oleg Karpov

A konečne, ideme na "úpravu". Sudy môžu ponúknuť stánok, pletené lano, a na požiadanie, laserové gravírovanie. O pilotov už spomenuli.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Okrem toho, špeciálny stroj môže dokonca urobiť malý predmet s komplexným kontúry. Napríklad, číslo alebo písmeno vzoru.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Podľa technológie výroby dubových sudoch ukázala / all Povedal som, že vie, ale povedať niekoľko ďalšie podrobnosti o spoločnosti a iných druhov výrobkov. Pracuje tu asi 20 zamestnancov a plány pre každú z nich robí jeden sud naraz.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Sudy na mede je vyrobená z rovnakého klopok ale zabalia je v tomto prípade sú čisto dekoratívnu funkciu. Zjednodušene povedané, je to len lišty. Skutočnosť, že med sudy lepidlom. Nemajú horieť, a voskovanie v prírodnom včelím voskom. Odnímateľná hornej, aby sa veko s rukoväťou, ktorá sa vkladá pod špeciálnou lana, s ktorým okraje veka, ako boli uzavreté, ale ponechať slučky, pre ktoré bude možné vytiahnuť lano. Inak nakoniec pokryť tak lákajú k jadru vojne, len kľučku, nemusíte ju otvoriť.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Okrem bubnov, ako som je uvedené vyššie, spoločnosť tiež produkuje rozsah výrobu sudov, ale hlavne som sa teší, že okrem Cooperage remeselných ľudí, zvládol uvoľňovanie ohyzdné a zámerne surového dreveného nábytku. Teraz je módne, ďalšia vec, je to, že často tieto prvky interiéru (ako falošne nosníky), ktoré možno nájsť na voľnom trhu, sú vyrobené z plastu a len napodobňovať dreva. Tu, všetko je skutočné. Väčšina lavicu alebo stôl sa pohybovať spoločne. Na stole Alexander tu špehoval je dizajnový projekt ...

Ako vyrobiť dubových sudoch

&hellip-A má niektoré prvky v obchode.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Vidieť môj záujem o také produkty, Alexander ponúkla odvoz na neďalekej ulici ukázať hotový interiér, v ktorom je stavba on a jeho deti išli priamou súčasťou. Fotografovanie v sobotu večer som sa neodvážil pivným baru, ale fasáda prasknutý. Podľa môjho názoru, veľmi cool. Najmä v porovnaní s inými provinčnými inštitúcií a obchodov zdobené vlečky a krikľavé štítov.

Ako vyrobiť dubových sudoch

Čo viac môžem povedať na záver&hellip- Je povzbudivé, že v čase, keď sú samovary robí v Sýrii a ruskej kúpele metly pre zber v Číne (videl - sramotischa!), kde inde sú skutočnými majstrami výrobu vysoko kvalitný prírodný veci. Navyše som chcel urobiť sériu príspevkov o tradičných remesiel. A pozoruhodne, Alexander súhlasil, že stretnutie a mal som možnosť hovoriť o svojej činnosti svojim čitateľom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
Našiel lebku domestikovaných psov paleolituNašiel lebku domestikovaných psov paleolitu
Peniaze stromy v AnglickuPeniaze stromy v Anglicku
Technológia zarábanie kozej kožeTechnológia zarábanie kozej kože
Podávača požiadavky na kozy, ich nezávislou produkčnáPodávača požiadavky na kozy, ich nezávislou produkčná
Neobvyklý príbeh o ľudskosti, zvieratNeobvyklý príbeh o ľudskosti, zvierat
Rastúce uhorky v sudeRastúce uhorky v sude
Ako sa robí kyslá kapusta na zimu, takže to bolo veľmi chutnéAko sa robí kyslá kapusta na zimu, takže to bolo veľmi chutné
Austrálsky rybár bojoval off biely žralok záhradné metluAustrálsky rybár bojoval off biely žralok záhradné metlu
Hladný kanec vpadol mäsiarstvoHladný kanec vpadol mäsiarstvo
Príbehy stroje - všetky sériePríbehy stroje - všetky série
» » Ako vyrobiť dubových sudoch