GuruAnimale.com

Tajomstvo jaskynné mesto v Nepále

Skryté v Himalájach v nadmorskej výške 50 metrov nad zemou umelé jaskyne sú jedným z najväčších archeologických záhad na svete, že vedci sa snažia riešiť dnes.

Foto: catersnews

Tisíce otvory vytesané do krehkého farby skala piesku. Táto skala sa nachádza v rokline, ktorý je tak veľký, že zatieňuje svetoznámy Grand Canyon. Obrovské množstvo jaskýň boli vyhĺbené do skaly pred tisíc rokmi, ale kto staval túto Cave City a čo stále zostáva záhadou. Tiež je stále neznámy, pretože ľudia v nich vyliezol - jaskyne hrebeň je vo výške takmer 50 metrov nad zemou.



Desať tisíc z týchto záhadných umelých jaskýň boli objavené v bývalom kráľovstve Mustang, ktorý sa nachádza v severnej časti moderného Nepálu. Tí, ktorí videli tieto jaskyne, hovoria, že preto, že hojdať ako obrie hrad z piesku.


Fotograf a dobrodruh Cory Richards vstúpil horolezcov Pete Athans archeológ Mark Aldenderferu a tím výskumníkov nájsť skryté pozostatky starovekej v tajomných jaskyniach.


"Pracovala som v nepálskej dedinke Forte, kde Pete pripravoval skupinu horolezcov vyliezť na Everest. Vtedy sa mi ponúkol účasť v štúdii jaskynného mesta"- povedal Richards.




Fotograf uznáva, že jedným z dôvodov, prečo sa dohodli, že podieľať sa na expedíciu, bol výrečnosť Athans.

"Pete začal mi rozprávať o mieste, kde by sme mali ísť. Slová, ktoré sa používa, zatriasol moju predstavivosť a ja som vedel, že musím vidieť toto miesto na vlastné oči"- povedal Richards.




Aby však bolo možné dostať do miest, ktoré sa stretli oči obraz bol oveľa pôsobivejšie, než si dokázal predstaviť.

pete Athans

Výstup do jaskýň nebolo ľahké. Skala bola nestabilná, a členovia tímu sú v neustálom ohrození. Nárast v jaskyni bola tak ťažká a nebezpečná, že stratil rovnováhu Richards, spadol a zlomil chrbát. Počas budúceho výstupu videographer Lincoln bol zasiahnutý padajúcim skale, ktorá zlomil lebku. Avšak, obaja majú plne zotavil.

"Bolo to nebezpečné, a celkom desivé. Jednou z vecí, o ktoré, ako sa mi zdá, že zabúdame, keď hovoríme o dobrodružstvách a vedy - to je veľmi nebezpečná zábava"- Richards povedal v rozhovore s Mail Online.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
Čínska podzemné jaskyne mao izba - najväčšia na sveteČínska podzemné jaskyne mao izba - najväčšia na svete
Našiel záhadné podzemné krúžok konštruovaný neandertálcaNašiel záhadné podzemné krúžok konštruovaný neandertálca
Tieto Baškirčina jaskyne našiel pozostatky dávnych živočíchovTieto Baškirčina jaskyne našiel pozostatky dávnych živočíchov
Moravský kras (Moravský kras) v Českej republikeMoravský kras (Moravský kras) v Českej republike
Sklenená vyhliadková nad Grand CanyonSklenená vyhliadková nad Grand Canyon
Jaskyne MelissaniJaskyne Melissani
Z Tham Khun cesty KSEZ Tham Khun cesty KSE
Kungur ľadová jaskyňaKungur ľadová jaskyňa
Orda Cave (ordinskaya jaskyňa) - najhlbšie sadrovca ​​jaskýň na sveteOrda Cave (ordinskaya jaskyňa) - najhlbšie sadrovca ​​jaskýň na svete
Jaskynný maľbaJaskynný maľba
» » Tajomstvo jaskynné mesto v Nepále